Szczepienia przed podróżą

Ubezpieczenie zdrowotne to jedno, ale zapewnienie sobie ochrony przed najgroźniejszymi chorobami powszechnie występującymi w kraju docelowym wycieczki to drugie podstawowe zachowanie osoby wybierającej się w podróż. Hotel za granicą zapewni odpoczynek, ale nie całkowite bezpieczeństwo.

Daleki kraj

Wyjazd do krajów Europejskich nie wiąże się ze zbyt wielkim ryzykiem zachorowania na jakąkolwiek chorobę, ale wyjazd do Afryki już tak. Popularna Zemsta Faraona to tylko delikatny przykład tego, co może czekać podróżujących z daleka od ich rodzimego kraju. Bardzo ważne jest sprawdzenie, jakich szczepionek wymaga bezpieczna podróż do danego kraju i czy trzeba je zrobić na długo przed wyjazdem. Dur brzuszny, malaria, cholera… to tylko niektóre z propozycji, o których warto pamiętać.

Okres oczekiwania

Wybierając się do krajów tropikalnych, warto pomyśleć o szczepieniach na długie miesiące przed planowanym wyjazdem, ponieważ zdobycie odporności na niektóre choroby może trochę potrwać. Każdy kraj ma listę szczepień wymaganych dla podróżującego i bez ich wykonania może nawet nie wpuścić za granicę. Może być i tak, że szczepienie musi zostać wykonane aż trzy miesiące przed podróżą aby w pełni zaczęło działać. Nie warto dyskutować z tymi wymaganiami, ponieważ zdrowie jest rzeczą najważniejszą, bez którego żadna podróż nie skończy się dobrze w przypadku, jeśli w ogóle się odbędzie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Pomocne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *